ESENYURT’DA CHP MUAMMASI 3. BÖLÜM

Haber İstanbul Gazetesinde 29.12.2015 günü yayınlanan köşe yazım.
TUNCER DAĞ
YAZI-YORUM 29.12.2015
ESENYURT’DA CHP MUAMMASI
3. BÖLÜM
Esenyurt CHP içerisinde ki Gürbüz Çapan, Bülent Kerimoğlu ve Kemal Deniz Bozkurt arasındaki gerginlik 6.12.2015 günü yapılan CHP Esenyurt İlçe seçimlerinde doruk noktaya ulaştı. CHP İlçe seçimlerinde tek aday olarak çıkan Ali Gökmen yönetim listesi üzerinde yeteri kadar diyalog kuramadı. Kemal Deniz Bozkurt gurubu çarşaf liste önerirken Ali Gökmen blok liste üzerinde ısrarcı oldu. Yapılan oylamada blok liste kararının çıkmasından sonra çarşaf liste isteyen guruplar salonu terk ettiler. Muhalif gurupların salonda çıkmaları üzerine daha rahat hareket eden Ali Gökmen Yönetim Kurulu listesinden ziyade İl Delegelerini Bülent Kerimoğlu isteği üzerine düzenledi. Bülent Kerimoğlu’na yakın isimler İl Delege listesinden yer aldılar. Bu durum Kemal Deniz Bozkurt ve Çapan gurubunu harekete geçirdi. İlk tepki Belediye Meclis Üyelerinden geldi. CHP Belediye Meclis Üyesi Taner Uluğ facebook üzerinde zehir zemberek bir açıklama yaparak “Bugün kongre salonunda Divan başkanı başta olmak üzere, Parti tüzüğü hiçe sayılarak. Antidemokratik bir seçim yapılmıştır. Asıl facia Yönetim Kurulu ve İl Delege Üyeliği listesinde yaşanmış. Geçmişten bugüne Esenyurtta bu partiye hizmet eden Belediye Başkanı, İlçe Başkanları ve Parti Emekçileri görmezden gelinmiş hatta yok sayılmıştır. Bu durum CHP nin kuruluş felsefesine aykırıdır. Siyasetin Hamasete dönüştürüldüğü Esenyurtta şuan iradeyi elinde bulunduran şahsiyetler varlık nedenlerini inkar etmişlerdir. Cumhuriyet Halk Partisi geniş kitlelerin partisidir. Dar, kısır tartışmaların gerçekleştiği kongre tam bir fiyaskoyla sonuçlanmış, ileriye dönük hiçbir mesaj verememiş sadece dar kalıplar içerisinde bir zümrenin birbirlerini onure etme yarışına bürünmüştür. LAFZINDA ve RUHUNDA bazı insanlar birbirlerine kapı göstermiş ve partiden kovma CÜRRETİNİ göstermişlerdir. sadece YAZIKLAR olsun diyorum…. Tebrik Ediyorum. Büyük Bir Zafer Kazandınız. Esenyurtta iktidar olsanız bu kadar sevinmezdiniz” şeklinde bir açıklama yaptı.
Taner Uluğ’ın açıklaması ile birlikte Meclis Üyelerinden Atakan Çiftçi’de kongreyi eleştiren açıklamalarda bulundular. Her şey bu açıklamalar ile kalmadı. Meclis üyelerinin açıklamalarına cevaben İlçe Başkanı Ali Gökmen’de açıklama beklenirken geçmiş dönemde Esenyurt İlçe Başkanlığı yapan ve şu an Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu’nun da danışmanlığını yapan Hamdi Düzgün’de geldi. Hamdi Düzgün sanal ortamda “Çok komik oluyon Atakan senle beraber akp den beslenen arkadaşların beni iyi bilir senin bahsettiğin işlerle işimin olmadığını da bilir ayrıca biz emir almayız bizde yoldaşlık vardır kararları beraber alırız amaaa sizde esenkentten gelen rüzgar nereye atarsa orda bulursunuz kendinizi” şeklinde açıklama yaptı.
Esenyurt CHP nin tartışmaları Bülent Kerimoğlu taraftarları ve Gürbüz Çapan taraftarları arasında sözlü açıklamalar ile devam etti. Her iki tarafta birbirilerini suçlamaya rant ve adam kayırma olayına kadar gitti. Hamdi Düzgün’un açıklaması üzerine Esenyurt CHP Meclis üyeleri defalarca bir araya geldiler.
Hamdi Düzgün’un açıklaması üzerine CHP Meclis Üyesi Atakan Çiftçi Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu’nu da üstü kapalı tartışmanın içine alarak “Bu dediğini ispatlamazsan namertsin T C Hamdi Düzgün, ama ben senin ataköyler de kimlerle ne pazarlık yaptığını biliyorum, konuşturmayın? Ağa babanız da ne yapıyor biliyoruz…?!… Bu arada biz yanı senle beraber dediğin kimse , AKP Den beslenen, ispatlamayan namerttir. ama buralarda 2004 seçimin de size verilenlerden bahsediliyor . Gel kulağınla duy?! Ha biz birileri gibi de aç değiliz , aç olanlar beslenir, sözüm sana..?!” ifadelerini kullandı.
HAFTAYA KAVGANIN DEVAMI ÜÇ BAŞLI ESENYURT CHP’NİN GELDİĞİ DURUM YAYINLANACAK
BeğenYorum Yap

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir