Esenyurt’ta CHP muamması (4)

Esenyurt CHP ile Bakırköy Belediyesi arasındaki sözlü sataşmalar hakaret boyutuna kadar geldi. Hamdi Düzgün’ün Esenyurt Belediyesi Meclis Üyelerine AKP’den beslendikleri suçlamasına meclis üyelerinden bazıları sessiz kaldı bazıları ise zehir zemberek medya üzerinde suçlamalarına devam ettiler. En ağır suçlamalar meclis üyesi Atakan Çiftçi’den gelmeye devam etti. Hamdi Düzgün’e yönelik “Seni dün tanıdık Hamdi Düzgün, bugün de öyle Bakırköy’den önce perişan, Bakırköy’den sonra viskili şovlar!!! Kimin nereden beslendiği malum? Bu arada yukarıda dediğini ispatlamazsan namussuzsun, alçaksın ve de şerefsizsin. ?! Ha şimdi sen de beni tanı, mimarım , ne halt yediğini biliyorum, senin yüzünden düşürtme belediyeyi …!?… Bakırköy de kim kiminle nasıl pazarlık ediyor, kimler buraya taşıyor. Ataköy kafede vatandaş nasıl sıra bekliyor? Floryadaki çelik balkon kapatmasından kim kaç para aldı? Dış cephe giydirmeden kim ne aldı?!” şeklinde eleştirisini devam ettirdi. Bakırköy Belediye Başkanı Danışmanı Hamdi Düzgün ortaya attığı laflardan sonra sessizliğini korumaya çalışırken Meclis Üyesi Taner Uluğ sert üslubu ile Hamdi Düzgün’e yönelik eleştirilerini devam ettirdi. Taner Uluğ “Kimmiş AKP den beslenenler ve arkadaşları? Hamdi düzgün ya isim ver yada ağır konuşurum. Edebini takın haddini bil. Arkadaş diyerek isim vermeyen alçaktır. Namussuzdur … Bunun hesabını çok ağır sorarım Hamdi düzgün… Atakanla beraber mecliste 14 kişiyiz kiminle ilgili ne biliyorsan yaz. Hamdi düzgün. Yazmazsan eğer iyi bir sonuç çıkmaz. Attığın iftira sana çok kötü patlar… Esenyurtta AKP den beslenenleri yazmazsan yakanı bırakmam. Hamdi düzgün. Bunu kesinlikle bil” dedi.
CHP li meclis üyeleri peş peşe açıklamalar yaparken Bakırköy kanadı eleştirileri fazla umursamadı. Meclis Üyeleri İl ve Genel Merkeze ayağında çeşitli girişimlerde bulundular. Hamdi Düzgün’ün istifa etmesini ve disipline verilmesini istediler. Fakat hiçbir yerde olumlu cevap alamadılar. Meclis Üyeleri Hamdi Düzgün için gereği yapılmazsa istifa edeceklerini söylediler. CHP nin Hamdi Düzgün ile ilgili kılı kıpırdamayınca CHP içerisinde emektar ve mütevazi kişiliği ile bilinen Aslan Karadağ’dan istifa haberi geldi. Aslan Karadağ CHP de istifa ettiğini açıkladı. Aslan Karadağ’ın istifası ile CHP sessizliğe büründü.
CHP Meclis Üyeleri yeteri kadar etkin olamadıkları Hamdi Düzgün için disiplin kararı beklenirken Hamdi Düzgün terfi ederek İl Yönetimine seçildi. Hamdi Düzgün’ün Gürbüz Çapan’i kastederek suçladığı meclis üyelerine Çapan gurubundan da ses seda çıkmadı. Meclis Üyeleri adeta söyledikleri ile yetinmek zorunda kaldılar.

Meclis Üyeleri ile Bakırköy kanadı arasında devam eden soğuk savaşta ortada kalan İlçe Başkanı Ali Gökmen iki ara bir derede kaldı. Uzun süre sessizliğini korudu. Bir taraftan başkanı bulunduğu Esenyurt gurubu meclis üyeleri diğer taraftan ise destek aldığı Bakırköy Belediyesi.
İlçe Başkanı Ali Gökmen uzun süren sessizliğinden sonra bir açıklama yaparak “ CHP Meclis Üyeleri de bu parti için mücadele eden insanlardır. Hiçbir şekilde kirli ilişkiler içerisinde olmamışlardır, olmayacaklardır. Her Meclis toplantısı öncesi, benim Grup Başkanlığımda yapılan toplantılar sonucu almış olduğumuz ortak karara riayet eder, uygularlar. Orada sarfedilen sözler talihsizliktir. Partili arkadaşımız daha sonra Meclis Üyelerimizden özür dilemiştir, yanlış anlaşıldığını ifade etmiştir. Şu an bir sıkıntı yok ama ben sonuna kadar Meclis Üyesi arkadaşlarımızın arkasındayım ve kendilerine karşı geliştirilen her kötü söylemle ilgili gereğini yapacağımı, partinin kurullarını çalıştıracağımı ifade etmek istiyorum” dedi.
HAFTAYA KAVGANIN DEVAMI ÜÇ BAŞLI ESENYURT CHP’NİN GELDİĞİ DURUM YAYINLANACAK